מבצעים והטבות

חדשות כלליות

משפט ורפואה

חדשות DoctorsOnly

חברותי וחברי היקרים,

מאז נקראתי שוב לדגל ב-2015, פעל וועד הרופאים בהובלתי, באחריות ונחישות בכל תחומי חיינו בבית החולים, המקצועיים והאישיים:

רופאי התאגיד

השגנו הסכם חסר תקדים בהשוואת תנאי רופאי הקרן לרופאי המדינה, גם בנושאים "הרכים" של חופשות ומחלה.

המשכנו לדאוג לכיסוי ביטוחי מלא של רופאי בית החולים, רופאי הקרן כרופאי המדינה.  כולל המשך הסדרת תשלום חלקו של המעביד בפרמיה על ידי הקרן .

קידום רופאים

במימון משותף עם הנהלת בית החולים נהנו עד היום מאות מרופאי  שיבא מעזרה בהכנת התיק לקידום אקדמי. הגשת התיק המוקפד, מזרזת את הטיפול במינוי על ידי האוניברסיטה. ההבדל המשמעותי בין התיקים המוגשים על ידי רופאי שיבא לרופאי בתי חולים אחרים, גרם לאוניברסיטה להמליץ בפניהם לחקות את המודל שלנו.

אלימות:

המשכנו לעקוב אחר הטיפול באירועי אלימות. הוקמה ועדת אלימות מוסדית בה אנו חברים, הודק הקשר עם משטרת מסובים, תלונות על אלימות מוגשות בבית החולים, מנוהל מעקב על ידי ניצב בדימוס גבי גל אחר התלונות, אנו נמצאים בקשר עם התביעה המשטרתית לוודא שגם השלב הבא יקודם בבתי המשפט וימוצה הדין עם אלה הפוגעים בנו. אנו חברים  בוועדת ההיגוי של וועדת ההיגוי העליונה במשרד הבריאות לנושא האלימות.

יש לנו כח כצרכנים. הוועד בראשותי מינף כח זה באופן מירבי:

שמנו על המדף לטובת הרופאים המעוניינים בכך הטבות משמעותיות וייחודיות כגון הנחה  ברכישת דלק, דלקן אישי, הנחה משמעותית ברכישת דירה, פעלנו בסניפי הבנקים הנמצאים במתחם בית החולים והשגנו תנאים ייחודיים למתמחים ולרופאים בכירים יותר להלוואות מסוגים שונים המוצעות רק לרופאי שיבא. בעלי חשבון בבנק לאומי יכולים לקבל החזר של 9560 בשנה על דמי החבר להר"י.

דאגה לפרט

יזמנו וקידמנו הקמת חניון ל"חוזרים מתפקיד" המוכשר בימים אלה באיזור טיהור נפגעי אב"כ ויפתח בשבועות הקרובות.

יזמנו וקידמנו חניון "אמהות ואבות" להורים המגיעים ברגע האחרון לאחר שהסיעו את הילדים לגן ולבית הספר.

גיבשנו עם ההנהלה מערכת הסעות אישית לתורנים במוניות על מנת שיחזרו הביתה בביטחה לאחר תורנות ארוכה.

שיפרנו את נושא האוכל לתורנים , שוב בשיתוף פעולה מלא של ההנהלה, על ידי תלושים לבתי הקפה והמסעדות בשטח בית החולים כולל בסופי השבוע.

לבקשתנו החלו רופאי שיבא לקבל ממחלקת שכר דו"ח ניכויים שנתי מרוכז להגשה למס הכנסה.

נלחמנו ועמדנו על זכויותיו של כל רופא שנקלע למחלוקת עם מנהליו או עם הנהלת בית החולים. ליווינו ותמכנו  ללא ליאות ברופאים  שנקראו לשימוע, דאגנו לשמור על זכויותיהם כולל בחירת עורכי הדין הטובים ביותר אם הגיעו הדברים לכדי כך.

רופאים שנקראו להופיע בפני ועדות בדיקה של משרד הבריאות זכו לליווי עורכי הדין מהשורה הראשונה.

נהניתי לראות שנושאים שהתחלתי לעסוק בהם כיו"ר וועד עוד בקדנציה הקודמת הבשילו והפכו להיות חלק בלתי נפרד ולכאורה מובן מאליו בחיינו:

סדנאות להתמודדות עם עומס ושחיקה בשיטת המיינדפולנס והשימוש בדלקן וההנחה ברכישת דלק.

המשכנו לחלק בשנים האחרונות  מלגות לרופאים משיבא היוצאים להשתלמות עמיתים בחו"ל, ואנחנו בית החולים היחיד שבו מחלקת גם ההנהלה, לבקשתנו, מלגה נוספת למשתלמים.

ישום הסכמי עבודה:

ועדת המעקב המקומית אחר יישום הסכם הרופאים חזרה לפעילות ב-2015, עם חזרתי לתפקיד יו"ר הוועד. הדגשת נושא מספר התורנויות גרמה להזרמת תקנים למחלקות השונות, הורידה את עומס התורנויות למתמחה  מ-9-13 לפני שנתיים שלוש במחלקות שונות, ל-6  ובמקרים בודדים  7 ברובן המכריע של מחלקות בית החולים.

אנו עוקבים אחר יישום ההנחיה לשחרר מתמחים לאחר תורנות לביתם עד לשעה 10. אנו מתריעים באופן שוטף בפני מנהלי בית החולים ומנהלי מחלקות  על חריגות בתחום זה. מאז התחלנו בניטור, חלה ירידה מתועדת בהיקף החריגות, והנהלת בית החולים יוזמת בימים אלה פיילוט להעמקת יישום נושא זה.

ידענו להתנהל מול הנהלת בית החולים בשיקול דעת, ומתוך תפיסת עולם לפיה ניתן להשיג הרבה יותר בשיח, גם אם הוא קשה ולעתים קשה מאוד. עם זאת, לעולם לא אהסס להוביל מאבק קשה או משבר, אם אחוש שהשיח המנומס אינו נושא פרי.

יצרנו סטנדרטים חדשים של שקיפות ושיתוף שלכם בפעילותינו באמצעות האיגרות ששלחנו אליכם במהלך הקדנציה. אני רואה במעורבותכם כפי שבאה לידי ביטוי במספר המתמודדים חסר התקדים ביטוי להצלחת מדיניות שיתוף זו.

ולסיום מספר מילים אישיות. עבודתו של ראש הוועד הינה סיזיפית ורבים מכם ( ובעיקר אשתי) שאלו אותי למה אני "צריך" את כאב הראש הזה. אז נכון שכאב הראש הוא גדול, ופעמים רבות לא נעים ומתסכל.  אבל, יש סיפוק גדול לקבל מדי חודש את רשימת התורנויות באגף ילדים ולצפות בצניחה המתמשכת במספר התורנויות בזכות התקנים שסייעתי להשיג. יש סיפוק גדול לקבל מהספרייה את החשבון לתשלום בעבור הכנת התיקים האקדמיים, יש סיפוק גדול ליזום ולראות את פירות ההטבות ברכישת דירות בהנחה לרופאי שיבא, יש סיפוק גדול לראות את חלום החניון לרופאים החוזרים מהאוניברסיטה או משימות אחרות מחוץ לבית החולים קורם עור וגידים, ויש סיפוק גדול בגישור בעימותים בין רופאים לרופאים, ובין רופאים להנהלה, ובהסדרת המחלוקות.

אנא גלו מעורבות, פנו אלינו בכל בעיה קטנה כגדולה ונשתדל לסייע

זאב

vaadrofim@sheba.health.gov.il

מזכירות הוועד פועלת בשעות 8.00- 13.00 ובימים ראשון – חמישי
טלפונים : 3230 פקס :3297
בהזדמנות זו אנו פונים לציבור הרופאות והרופאים שאינו רשום ,להירשם בוועד על מנת לשמור על זכויותיכם.

בברכה,
זאב